Jak wybrać nowoczesne lustro dekoracyjne?

Lustro jest idealnym elementem dekoracyjnym, który potrafi zmienić wnętrze, by było niebanalne i wyjątkowe. Warto poświęcić czas na wybranie lustra, które będzie nie tylko praktyczne, ale również ciekawe. Jak wybrać nowoczesne lustro dekoracyjne?

Kształt i wielkość

Nowoczesne lustra dekoracyjne wcale nie muszą mieć przewidywalnych kształtów. Kwadratowe, prostokątne i okrągłe lustra znajdują się niemal w każdym domu. Wybierając lustro do swojego wymarzonego domu można samodzielnie skomponować jego kształt. W jaki sposób?

Lustra frezowane bardzo ciekawie wyglądają bez ram. Chcąc uzyskać interesujący kształt lustra warto połączyć kilka kawałków w dowolną figurę geometryczną. Dzięki temu samodzielnie możemy dopasować nie tylko kształt, ale również rozmiar lustra.

Nowoczesne lustra dekoracyjne mogą zakrywać całą ścianę nad stołem w jadalni lub tylko niewielki jej kawałek nad komodą w salonie. Świetnie również sprawdzą się w przedpokoju, gdzie można ułożyć szkła podłużnie, dzięki czemu przedpokój będzie wydawał się dłuższy. Ułożone do góry sprawią, że przedpokój będzie bardzo przestrzenny.

Nowoczesne lustro dekoracyjne z małych elementów równie interesująco będzie wyglądało w sypialni. Można umieścić je naprzeciwko łóżka lub nad toaletką.

Jak wybrać ramę lustra?

Rama nowoczesnego lustra dekoracyjnego może być bogato zdobiona lub wprost przeciwnie, wąska i delikatna. Wybór ramy zależy od pomieszczenia, w którym ma znaleźć się lustro.

Do salonu w stylu glamour idealne będzie lustro, które ma bogato zdobione ramy. Srebrne lub złote będą idealnie wpisywały się w stylistykę glamour. Na ramach bardzo ciekawie będą wyglądały dekoracyjne kryształy.

Prosta rama sprawdzi się w mieszkaniu w stylu industrialnym. Czarna i surowa będzie idealnie komponowała się z minimalistycznym wnętrzem. Lustro z czarnym szprosami świetnie również będzie wyglądało w mieszkaniu loftowym. Warto zadbać, by było duże. Może wisieć w przedpokoju, na ścianie w salonie czy w sypialni, która będzie wydawała się jeszcze przestronniejsza.

Lustro do przedpokoju

Przedpokój jest pomieszczeniem, w którym koniecznie musi znaleźć się lustro. Nowoczesne lustra dekoracyjne można wieszać na ścianie, ale również postawić na podłodze.

Warto pamiętać, że lustro na stelażu zajmuje więcej miejsca niż lustro wiszące. Jego zaletą jest możliwość ustawienia pod wybranym kątem. Dzięki temu można najlepiej wykorzystać potencjał lustra. Wybierając lustro stojące można zdecydować się na proste, drewniane ramy, które idealnie wpiszą się w styl skandynawski, jak i nowoczesny.

Redakcja white-tree.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.