Jakie są zalety stosowania blachy perforowanej?

Blacha perforowana to jeden z typów blach ażurowych. Ma ona szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu. Pełni istotną funkcję zarówno w domach i warsztatach, jak i ogrodach. Jest to materiał cieszący się ogromną popularnością wśród różnych klientów, a jej druga potoczna nazwa to blacha otworowa.

Czym dokładnie jest blacha perforowana?

Blachy perforowane nazywane są również blachami otworowymi lub siatkami perforowanymi. Stanowią jeden z najważniejszych rodzajów blach ażurowych o bardzo szerokim zastosowaniu.

Taki arkusz blachy posiada specjalne otwory, które tworzą regularny wzór perforacji. Wzory te mają bardzo duży wpływ na jej charakterystyczne właściwości oraz samą estetykę blachy. Blacha perforowana jest wytrzymała i niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też bardzo często wykorzystuje się ją podczas prac wykończeniowych.

Blachę perforowaną można zaprojektować ze stali nierdzewnej, tworzywa sztucznego, gumy albo innych materiałów, w zależności od tego, co oczekuje klient. Perfopol producent takich blach oferuje ich wiele rodzajów, które różnią się od siebie średnicą oczek oraz gęstością ich rozmieszczenia.

Największe zalety stosowania blach perforowanych

Arkusze blach perforowanych mają równomiernie rozmieszczone oczka. W ten sposób połacie blachy są transparentne, co jest bardzo ważne na przykład, jeśli chodzi o wentylację. Taki dodatek jest niezwykle estetyczny, dlatego też znajduje swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie konstrukcja musi się odpowiednio prezentować.

Na blachach otworowych można zastosować szerokie wzornictwo. Zaawansowane techniki perforacji pozwalają na powierzchni siatek perforowanych wykonać nie tylko różnego rodzaju grafiki czy logo, ale nawet odwzorować zdjęcie.

Oprócz niewielkiej masy i wysokiej plastyczności blachy perforowane posiadają również takie zalety jak:

wysoka trwałość,odporność na uszkodzenia mechaniczne,niewygórowana cena,różnorodność – blachy mogą być wykonane z różnych materiałów o różnorodnych średnicach oczek oraz gęstości ich rozmieszczenia,możliwość zaprojektowania blachy zgodnie z potrzebami zamawiającego,szerokie wykorzystanie – blachy perforowane można zastosować do gustownych elewacji oraz prac wykończeniowych we wnętrzach.

Wysokiej jakości blachy perforowane można zamówić u polskiego producenta Perfopol. Firma oferuje szeroką gamę różnych arkuszy, które z powodzeniem można wykorzystać zarówno w budownictwie komercyjnym, jak i budownictwie mieszkaniowym. Trwała forma blach znajduje uniwersalne zastosowanie i może służyć także jako dźwiękochłonna obudowa hal przemysłowych, jako balustrady czy jako elementy zacieniające.

Redakcja white-tree.pl