Sportowy styl w eleganckim wydaniu dla mężczyzn

Nie wszyscy panowie zdają sobie sprawę z tego, że styl smart casual oznacza sportową elegancję. Warto wiedzieć, w jaki sposób podejść do tego tajemniczo brzmiącego hasła, by prezentować się elegancko, modnie i na czasie.

Czym jest sportowa elegancja?

Elegancja w męskim wydaniu to styl, który czerpie zarówno z formalnego stylu, jak i stylu casualowego. Nic więc dziwnego, że panowie, który chcą prezentować się męsko i elegancko, a jednocześnie nie chcą rezygnować z wygody i swobody, chętnie sięgają po ten sposób ubierania. Sportowa wygoda to styl, który łączy w sobie klasyczną elegancję, a także aktualnie obowiązujące trendy – wszystko po to, by każdy mężczyzna mógł prezentować się tak, jak najbardziej lubi.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu łączenie sportowych i eleganckich elementów garderoby było wręcz niewyobrażalne. Dziś jednak ten styl ubierania pojawia się niemal wszędzie – nie tylko na ulicach, ale także przy bardziej formalnych okazjach

Jak łączyć elegancję i wygodę w jednej stylizacji?

Panowie powinni zdawać sobie sprawę z tego, że sportowa elegancja nie jest pojęciem, które można zamknąć w sztywnych ramach. Wszystko dlatego, że można interpretować ją na najróżniejsze sposoby, w zależności od potrzeb i oczekiwań. Jedno jest pewne – każdy mężczyzna może wyglądać efektownie, a przy okazji czuć się bardzo swobodnie. Miksowanie poszczególnych elementów garderoby pozwala osiągnąć bardzo interesujące efekty.

Przykładowo, klasyczna koszulka polo męskie doskonale może wyglądać z formalną marynarką i spodniami chinosami, składając się w bardzo wygodną całość o lekko formalnym zabarwieniu. Podobnie – połączenie casualowej marynarki z klasycznymi jeansami to bardzo stylowe połączenie, który zaskakuje wygodą.

Bez jakich elementów garderoby nie może obejść się sportowy styl w eleganckim wydaniu?

Panowie, którzy chcą ubierać się w duchu sportowej elegancji, na pewno powinni mieć w swojej szafie polo męskie. To koszulka o lekko formalnym kroju, która początkowo pojawiała się wyłącznie na kortach tenisowych, by z czasem wkroczyć do świata mody. Polo męskie w klasycznym, białym lub czarnym kolorze, doskonale pasuje do wszystkiego. Można nosić je zarówno z dresowymi spodniami, jak i klasycznymi jeansami, a nawet spodniami od garnituru.

Trzeba podkreślić, że w stylizacji smart casual bazę męskiego ubioru zazwyczaj stanowi koszula – niekoniecznie o formalnym charakterze. Doskonale pasują do niej najróżniejsze elementy garderoby- spodnie chinosy, dżinsy, bezrękawniki, swetry męskie, a także marynarki.

Podsumowując, sportowy styl w eleganckim wydaniu to sposób obierania, który każdemu mężczyźnie przypadnie do gustu. Nie ma co ukrywać – panowie chcą prezentować się męsko i elegancko, a jednocześnie muszą czuć się swobodnie i wygodnie. Styl smart casual zapewnia im to wszystko, łącząc w sobie najnowsze trendy, ponadczasowy styl oraz wygodę. Nic więc dziwnego, że wśród panów w ten sposób ubierania cieszy się tak ogromną popularnością, która nie przemija od wielu sezonów.

Redakcja white-tree.pl