Czy zasłonki pod prysznic są passe?

Obecnie w łazienkach najczęściej spotyka się gotowe kabiny prysznicowe wykonane ze szkła hartowanego i brodzik z akrylu. Produkty te nie tylko wyglądają bardzo estetycznie, ale także zapewniają wysoki komfort kąpieli. Czy w nowoczesnych łazienkach nie ma już miejsca na zasłonki pod prysznic, które kojarzą się z tanią alternatywą dla kabin? Sprawdź, czy warto jeszcze zdecydować się na zasłonki, zamiast kabiny prysznicowej czy parawanu nawannowego.

Rodzaje zasłonek

Niegdyś zasłonki były jedynym sposobem na ograniczenie rozchlapywania się wody podczas brania kąpieli pod prysznicem czy w wannie. W mieszkaniach były one stałym elementem wyposażenia łazienki. Dziś jednak kojarzą się z tańszą i znacznie gorszą alternatywą dla kabin prysznicowych. Czy w rzeczywistości tak właśnie jest? Czy aranżacja łazienki może zyskać na montażu zasłonki?

W sklepach znajdziesz kilka rodzajów zasłonek. Od jakości produktu bardzo dużo zależy ostateczny efekt aranżacji. Do wyboru masz cienkie i tanie produkty z PCV, najczęściej występujące w jaskrawych kolorach i wzorach. Dostępne są jednak także zasłonki pod prysznic tekstylne, które wykonane są z poliestru powlekanego warstwą wodoodporną.

Zasłonki pod prysznic tekstylne są znacznie cięższe, dzięki czemu nie powiewają w przypadku przeciągu i nie przyklejają się do ciała. Ponadto znacznie łatwiej utrzymać je w czystości. Możesz spokojnie prać je w pralce, dzięki czemu wydłuża się ich żywotność i na dłużej zachowujesz ich estetyczny wygląd. Musisz się jednak liczyć z ich wyższym kosztem, choć w porównaniu z gotową kabiną prysznicową nadal są bardzo tanie.

Modne aranżacje łazienek z zasłonkami pod prysznic

Zasłonki pod prysznic nadal mogą się bardzo dobrze prezentować w nowoczesnej łazience. Wszystko zależy od ich aranżacji. Za ich wyborem przemawia nie tylko niski koszt, ale także różnorodne sposoby montażu. W łazienkach w stylu vintage, słuchawki prysznicowe zamontowane na ścianie możesz otoczyć okrągłą rurką, na której zawiesisz jednobarwną zasłonkę.

W nowoczesnych łazienkach z wanną świetnie zaprezentują się zasłonki tekstylne, które kolorystycznie będą dopasowane do dywaników i dominującej barwy łazienki. Nawet aranżacje w stylu glamour utrzymane w czarno-białej kolorystyce mogą zyskać dzięki eleganckiej zasłonce rozwieszonej wzdłuż krawędzi wanny.

Jeśli Twoja łazienka utrzymana jest w jednym kolorze, zasłonka może być łatwym sposobem na ożywienie całej aranżacji. Wówczas wybieraj zasłonki wykonane z PCV o wyrazistym wzorze utrzymanym w kolorach kontrastujących do całej aranżacji.

W minimalistycznych aranżacjach z kolei świetnie będzie pasowała zasłonka przeźroczysta, której największą ozdobą jest np. ciekawa struktura w geometryczne figury.

Jak widzisz, moda na zasłonki pod prysznic w rzeczywistości nie przeminęła. Ich dużą zaletą jest szeroki wybór kolorystyczny, który z łatwością dopasujesz do każdej aranżacji łazienki. Sprawdzą się zarówno w aranżacjach vintage, tradycyjnych, jak i minimalistycznych czy nawet glamour. Wystarczy zadbać o spójny wystrój i dopasowanie zasłonki do innych elementów wyposażenia łazienki.  

Redakcja white-tree.pl