Jak pozbyć się grzywki?

Czasami decyzja o zrobieniu grzywki okazuje się nieprzemyślana i po prostu zła. Kobieta cierpi, ponieważ źle się czuje z nową fryzurą. Jak pozbyć się grzywki? Do fryzjerów zgłasza się sporo kobiet, które co prawda zgadzają się na obcięcie włosów, ale deklarują, że zapuszczają grzywkę.

Grzywka – co zrobić, gdy przeszkadza?

Eksperci z dziedziny fryzjerstwa twierdzą, że przeciętnie włos rośnie około 1 cm na miesiąc. Można oczywiście starać się różnymi sposobami przyspieszyć ten wzrost. Zazwyczaj kobiety piją sok albo herbatę z pokrzywy, biorą specjalne tabletki bogate w witaminy z grupy B, a nawet jedzą drożdże. Trudno jednak powiedzieć, na ile te sposoby są skuteczne. U niektórych kobiet włosy rosną szybciej, a u innych po prostu wolniej i trzeba się z tym pogodzić. Nie zaszkodzi jednak stymulować skórę głowy do szybszego wzrostu włosów. Robienie różnego rodzaju wcierek, peelingu skóry, a także innych zabiegów na skórę głowy może przynieść pozytywne rezultaty, a na pewno nie zaszkodzi, jeżeli użyte kosmetyki będą bezpieczne. Można zatem kupić w drogerii lub w aptece pewne specyfiki i mieć nadzieję na szybszy porost włosów. Prędzej czy później przyjdzie czas, kiedy grzywkę będzie można spiąć do tyłu.

Regularne wizyty u fryzjera

Systematyczne podcinanie włosów u fryzjera na pewno sprawia, że wyglądają one lepiej. Tak samo regularne odświeżanie koloru włosów jest bardzo ważne dla kobiet, które dbają o swój wizerunek. Kobiety lubią dbać o swoje włosy, wiedzą, że włosy to pewnego rodzaju wizytówka każdej kobiety. Niekoniecznie muszą one być długie. Krótkie włosy u kobiety potrafią wyglądać niesamowicie pięknie. Nie muszą odejmować kobiecości, a w niektórych przypadkach nawet jej dodają. Wystarczy spojrzeć na aktorki. Małgorzata Kożuchowska albo Katarzyna Warnke zdecydowanie lepiej wyglądają w krótkich włosach. Jest to opinia wielu ludzi. Warto eksperymentować ze swoimi włosami. W porozumieniu z fryzjerem można wybrać najlepszą fryzurę i kolor. Jeśli wybór okaże się nie do końca dobry, włosy szybko odrosną, a kolor można zmienić w ciągu paru chwil. Zapuszczanie grzywki wymaga sporo cierpliwości i samozaparcia. Na efekty trzeba trochę poczekać. Warto jednak nie poddawać się i pozostać wiernym swoim pragnieniom. Cierpliwość zostanie nagrodzona. Nie warto też nadmiernie martwić się swoimi decyzjami związanymi z włosami. Na szczęście są dzisiaj w sprzedaży dostępne peruki, a także powszechne są usługi przedłużania włosów. Dlatego też nie trzeba już obawiać się naprawdę szalonych decyzji.

Redakcja white-tree.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.