Jak postępować z przedłużonymi rzęsami?

Zdecydowałaś się na przedłużanie rzęs, ale nie do końca wiesz teraz, jak masz postępować z tymi nowymi i sztucznymi włoskami? Teoretycznie salon kosmetyczny powinien udzielić ci informacji na ten temat, ale jeżeli z jakiegoś powodu tak się nie stało albo po prostu zapomniałaś części instrukcji i nie wiesz, co robić, zaraz o wszystkim przekonasz się na nowo. A to ważne, abyś teraz dostosowała swoją codzienną pielęgnację do nowego wyglądu. O przedłużone rzęsy trzeba odpowiednio dbać, aby przez jak najdłuższy czas utrzymać je w dobrym stanie i nie doprowadzić do ich wykruszenia się czy całkowitego odpadnięcia od skóry.

Przede wszystkim staraj się jak najrzadziej ruszać okolice oczu. Nigdy ich nie pocieraj, nawet jeśli usiłujesz zmyć wodoodporny makijaż nasączonym mleczkiem płatkiem kosmetycznym. Do usuwania kolorowych kosmetyków używaj delikatnych produktów micelarnych. Unikaj jednak tych opierających swoje działanie na olejkach, gdyż niektóre naturalne oleje mogą niestety rozpuścić klej, na którym trzymają się twoje nowe rzęsy. Ogólnie rzecz biorąc samych rzęs w ogóle nie powinnaś ruszać. Skoro zdecydowałaś się je sztucznie przedłużyć, tak naprawdę na co dzień nie musisz ich nawet malować. Korzystaj z tuszu jedynie podczas wyjątkowych okazji. Odpuść go sobie przy codziennych zwykłych makijażach.

Na szczęście jednak przedłużanie rzęs nie wymusza na tobie całkowitej rezygnacji ze stosowania tuszu do rzęs, jednakże powinnaś go używać najrzadziej jak tylko możesz. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie z niego zrezygnować, maluj nim na co dzień wyłącznie te dolne rzęsy. Uważaj natomiast na produkty wodoodporne. Akurat tych w ogóle nie powinnaś używać, bo będą ci one poważnie szkodzić. Same w sobie nie działają jakoś gorzej od tradycyjnych kosmetyków, ale problem z nimi jest taki, że wymagają dłuższego i intensywniejszego tarcia podczas demakijażu. A to tarcie może niestety być opłakane w skutkach dla twoich nowych rzęs. Jeżeli więc już musisz malować się maskarą, przynajmniej odpuść sobie tę wodoodporną.

W celu wydłużenia, pogrubienia lub zagęszczenia swoich rzęs koniecznie powinnaś odwiedzić jak najlepszy salon kosmetyczny. Poświęć trochę czasu na znalezienie naprawdę dobrej placówki. Wybierz się do takiego salonu, który będzie chwalić się wyłącznie samymi pozytywnymi recenzjami. Unikaj miejsc, które działają na rynku od paru miesięcy czy zaledwie jednego roku. Doświadczenie w branży kosmetologicznej ma olbrzymie znaczenie, czasem nawet większe od kwalifikacji czy wykształcenia.

Przeczytaj więcej na monalisa.com.pl

Redakcja white-tree.pl