Jak zaprojektować małą łazienkę z prysznicem i pralką?

Projektowanie małej łazienki bywa wyzwaniem. Każdemu zależy na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni, tak aby to kluczowe pomieszczenie było, jak najbardziej praktyczne. W niektórych sytuacjach jest to szczególnie trudne, lecz dzięki kilku zasadom można osiągnąć oczekiwany rezultat.

Gdzie umieścić pralkę w niedużej łazience?

W niewielkich mieszkaniach zwykle nie ma możliwości przeniesienia pralki z łazienki do innego pomieszczenia. Wiele osób nie wyobraża sobie także, aby nosić bieliznę do prania do kuchni. Dlatego konieczne jest zaprojektowanie pralki w łazience, nawet jeśli ma ona powierzchnię jedynie kilka metrów kwadratowych.

Ciekawym rozwiązaniem jest postawienie pralki obok szafki z umywalką i przykrycie obu jednym blatem. Dzięki temu pralka optycznie nie rzuca się tak mocno w oczy. Świetnym rozwiązaniem są także pralki ładowane od góry. Można je s powodzeniem ustawić we wnęce, do której tradycyjna pralka by się nie zmieściła. Mała łazienka z prysznicem i pralką wymaga pewnego sprytu na etapie planowania, lecz jest to możliwe do osiągnięcia.

W przypadku bardzo małych łazienek dobrze sprawdzą się meble pełniące jednocześnie dwie funkcje – na przykład szafka z lustrem. Dodatkowo warto wszystkie sprzętu montować przy ścianach.

Jaki prysznic będzie najlepszy w małej łazience?

Mała łazienka z prysznicem i pralka wymaga odpowiedzialnego wybrania modelu prysznica. Wysoki, masywny brodzik może optycznie bardzo zdominować przestrzeń, a kwadratowa kabina z głębokimi drzwiami utrudni wygodne poruszanie się po łazience i ustawianie pozostałych mebli.

Świetnym wyborem są kabiny z drzwiami przesuwnymi, które nie wychodzą poza obrys brodzika. Warto wybierać także modele o półokrągłych drzwiach, co pozwoli uniknąć zajęcia zbyt dużej powierzchni łazienki.

Biorąc pod uwagę kwestie estetyczne, najlepszym rozwiązaniem są minimalistyczne kabiny z przezroczystym szkłem i wąskimi profilami. Dzięki temu mniej rzuca się w oczy i optycznie nie przytłacza całej łazienki. Jeśli pomieszczenie jest szczególnie trudne lub z innych powodów sprawia problemy, warto skorzystać ze wsparcia profesjonalistów Pogotowiewnetrzarskie.com.

Triki, które optycznie powiększą małą łazienkę

Urządzając małą łazienkę, można delikatnie oszukać zmysły i powiększyć ją optycznie. Świetnie sprawdzą się jasne kolory i lśniące wykończenia. Dzięki temu światło będzie się lepiej odbijało i cale pomieszczenie wyda się większe.

Dodatkowo warto zamontować więcej niż jedno lustro. Najlepiej sprawdzą się dwa lustra naprzeciwko siebie. Niestandardowym rozwiązaniem są także duże płytki zamiast małych. Wzrok lepiej odbiera gładką powierzchnię.

Redakcja white-tree.pl