Czy praca w domu jest dobra?

Wiele osób zastanawia się czy praca w domu jest dobra? Zanim stwierdzimy, że zakładamy biuro w domu należy rozważyć wszystkie za i przeciw, aby mieć pewność, że podejmuje się dobrą decyzję odnośnie siedziby swojej firmy. W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na zakładanie jednoosobowych działalności gospodarczych, dzięki którym nie będą musieli pracować na etacie u kogoś. Własna firma – nawet taka, gdzie tylko pracuje jedna osoba, daje ogromne możliwości. Jedna z nich to brak trzymania się sztywnych godzin. Tak naprawdę każda osoba pracuje wtedy, kiedy chce. Może to być od samego rana, od południa, czy też dopiero wieczorem. Przy czym niektóre osoby wykonujące takie zobowiązania muszą wziąć pod uwagę również inne zobowiązania, jak chociażby…dzieci.

Kto wykonuje prace zdalną?

Praca zdalna w dużej mierze wykonywana jest przez mamy, które nie chcą z nikim obcym zostawiać dziecka lub po prostu nie mają nawet takiej osoby, której mogłyby powierzyć opiekę nad swoim maluszkiem. Jak więc zorganizować biuro w domowych pieleszach i przy okazji pogodzić to z opieką nad dzieckiem? Czy takie coś da się w ogóle wykonać? Jak najbardziej, że tak. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego, jak zorganizuje się młoda mama. Jeżeli maluszek od samego urodzenia będzie przyzwyczajony do tego, że mama (lub tata) musi trochę popracować, to z czasem dziecko będzie mogło się samo bawić, a rodzic będzie mógł pracować. Poza tym warto wykorzystywać zabawki edukacyjne, dzięki którym dziecko samodzielnie może bawić się i zająć na bardzo długi czas. W domowym biurze bardzo przydaje się …laptop. Pracę można wykonywać wszędzie – na łóżku, na ziemi, w kuchni, na tarasie, na balkonie. Wszędzie tam, gdzie będzie małe dziecko. Laptop jest na tyle dobry, że pozwala na wykonywanie obowiązków i jednoczesną obserwację dziecka podczas zabawy.

Organizacja pracy zdalnej

Czasem jednak biuro w domu wymaga osobnego pomieszczenia (np. pracownia architektoniczna), dlatego będzie trzeba wszystko w odpowiedni sposób zorganizować. W malutkim mieszkaniu takie coś może być zupełnie niemożliwe przez brak odpowiedniego pomieszczenia (które dodatkowo musi być również dobrze oświetlone), dlatego zorganizowanie biura w domowych warunkach może okazać się nieopłacalne. Należy więc dokładnie zbadać wszystkie możliwości, jakie daje nam dom, mieszkanie, apartament. Czasem rezygnacja z domu będzie bardziej opłacalna. Czasem dom pozwoli na oszczędności. Biuro w domu to fajna propozycja. Jeżeli potrzebny jest nam do tego osobny gabinet, to należy postarać się o jego odpowiednie wyposażenie.

W szczególności, jeżeli ma to być również miejsce, gdzie będziemy przyjmować naszych potencjalnych klientów. Należy więc zadbać o jego odpowiedni wizerunek, jak chociażby dobre i estetyczne meble, np. biurko, fotele (nie tylko dla siebie). Warto wykorzystywać możliwości, jakie daje nam los, dzięki czemu uda nam się czasem zaoszczędzić dużo pieniędzy. Praca we własnym domu, w przyjaznym otoczeniu jest czasem o wiele lepsza niż siedzenie w dusznych wnętrzach wielkich korporacji.

Redakcja white-tree.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.