Pożyczka ratalna

Pożyczka to często jedyne słuszne wyjście z trudnej sytuacji finansowej. W dołek finansowy można bardzo łatwo wpaść, wystarczy niespodziewany wydatek, jak na przykład poważna awaria samochodu, nagła choroba czy awaria sprzętu gospodarstwa domowego. Niekiedy dodatkowy zastrzyk gotówki przydaje się również przed ważną uroczystością, na przykład planując pierwszą komunię dziecka czy w czasie organizacji ślubu i wesela.
Osoba, która zdecydowała się na zaciągnięcie pożyczki w pierwszym kroku powinna znaleźć sprawdzony i rzetelny bank, który cieszy się pozytywnymi opiniami wśród swoich klientów. Często jest to bank, w którym prowadzone jest indywidualne konto.

Jak wybrać odpowiednią pożyczkę?


W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości z doradcą klienta można skontaktować się drogą mailową bądź dzwoniąc pod numer telefonu zamieszczony na stronie. Często konsultant kontaktuje się z zainteresowaną osobą tuż po wysłaniu wniosku, aby ustalić wszelkie szczegóły i przesłać niezbędne formalności.
Z całą pewnością należy unikać tylko na pozór kuszących ofert pochodzących od parabanków, gdyż pożyczka z takiego banku jest zwykle wysoko oprocentowana a czas spłaty bardzo krótki. Taka sytuacja sprawia, że klienci najczęściej popadają w jeszcze większe problemy finansowe. Ostatecznie wiele osób dotykają stresujące wizyty windykatorów i lichwiarzy, którzy usiłują jak najszybciej uzyskać zaległą kwotę pieniędzy.


Oczywiście pożyczka z takiego banku udzielana jest często jedynie po okazaniu dowodu osobistego, a pieniądze przelewane są na konto klienta w ciągu kilku godzin. Kwota kredytu zwykle nie przekracza kilku tysięcy złotych. Z oferty takiego banku najczęściej korzystają osoby, które nie posiadają stałego zatrudnienia, bezrobotni oraz studenci, którzy pracują na podstawie umowy zlecenie czy umowy o dzieło.

Pożyczki przez Internet


Coraz większą popularnością cieszy się pożyczka ratalna przez internet. Wszelkie formalności można załatwić bez wychodzenia z domu, a wstępna zgoda banku wystawiana jest w ciągu kilkudziesięciu minut.
Przed wysłaniem wniosku można skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie banku. Pozwala on obliczyć dogodną wysokość rat i ich ilość. We wniosku należy umieścić podstawowe informacje, jak na przykład rodzaj umowy o pracę, dane osobowe, wysokość pensji czy też ilość osób w prowadzonym gospodarstwie domowym.


Istotne jest, aby pożyczka była nisko oprocentowana. Bardzo często szybsza spłata zaciągniętego kredytu skutkuje zwrotem nadpłaconych odsetek. Warto zdecydować się również na ubezpieczenie swojej pożyczki. Ubezpieczenie obejmuje zwykle utratę pracy, nagłą chorobę, która uniemożliwia wykonywanie zawodu czy inne, nieprzewidziane życiowe sytuacje.


Oczywiście przed podjęciem ostatecznej decyzji należy przeanalizować wszystkie argumenty przemawiające za jaki i przeciw. Gdy kredyt ma być przeznaczony na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, bądź na jej rozwój, warto poprosić o radę sprawdzoną księgową lub doradcę finansowego. Koszt uzyskania takiej porady to najczęściej kilkadziesiąt złotych

Redakcja white-tree.pl