Jak dobrać oświetlenie do mieszkania?

Przeprowadzka do nowego domu lub mieszkania jest zawsze ekscytującym wydarzeniem dla właścicieli. Głównie przez pryzmat ponownej aranżacji wnętrz. Jednym z bardziej istotnych elementów dekoracyjnych każdego pomieszczenia stanowi oświetlenie. Podstawową funkcją lamp to właściwe i równomierne wypełnienie światłem konkretnych pokoi. Jednak nie każda lampa czy żyrandol będą zgodne z funkcją wnętrza. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, dzięki którym z łatwością będzie można dobrać, odpowiednie oświetlenie do mieszkania.

Lampy do salonu

Salon jest pomieszczeniem pozwalającym na szerokie spektrum wyboru. W zależności od metrażu można w nim uzyskać połączenie kilku rodzajów oświetlenia. Najważniejsze są jednak lampy sufitowe. To one są głównym źródłem światła w pokojach dziennych. Jeżeli salon jest przestrzenny, można w nim powiesić lampę o sporych gabarytach. W mniejszych jednak pomieszczeniach lepiej będą wyglądały plafony. Wielokrotnie w salonie bywają także lapy stojące. Służą one jako oświetlenie wieczorne lub doświetlenie podczas czytania książek. Ciekawym rozwiązaniem są również kinkiety, które stosuje się przy lustrach lub obrazach. Ciepłe światło padające pod różnym kontem podkreśla ich urok.

Lampy kuchenne

Kuchnia traktowana jest jako pomieszczenie bardzo praktyczne. W zależności od wystroju można w niej zastosować kilka różnych rozwiązań. Niejednokrotnie spotykane są w niej lampy z regulowaną wysokością. Bardzo ważne jest odpowiednie doświetlenie posiłków oraz miejsca ich przygotowania. Mocne, odpowiednio padające światło sprawia, że dania wyglądają bardziej apetycznie. Ponadto, dzięki regulacji wysokości oświetlenia, można dopasować go do pomieszczenia każdej wielkości. W kuchni bardzo lubiane są także podświetlenia mebli, w postaci żarówek lub taśm LED. Nadają pomieszczeniu niepowtarzalnej atrakcyjności.

Sypialnia i łazienka

Te dwa pomieszczenia, mimo że tak różne, mają ze sobą wiele wspólnego. Nie potrzebują intensywnego głównego źródła światła. Regularnie stosuje się w nich plafony lub lampy zamocowane blisko sufitu. Zarówno w sypialni, jak i łazience ważną rolę odgrywają kinkiety. W łazience doświetlają one lustro, żeby ułatwić takie czynności jak golenie czy wykonanie makijażu. Natomiast w sypialni mają za zadanie wprowadzenie przyjemnego półmroku przygotowującego organizm do odpoczynku. W sypialni często spotykane są również lampki nocne. Służą one do doświetlenia w trakcie czytania książek.

Wybierając odpowiednie oświetlenie do wnętrza, trzeba pamiętać, że musi ono współgrać z ogólnym stylem wystroju pomieszczeń. Szeroki wybór lamp dopasowanych do różnego wystroju wnętrz można znaleźć w sklepie https://www.indelo.pl/

Redakcja white-tree.pl