Jak rozwijać kreatywność?

Kreatywność można urozmaicać nie tylko u dzieci, ale także u dorosłych. Pozwala to poszerzać horyzonty, swoje umiejętności, a często ma to też związek z pracą. Niektóre zawody nie istnieją bez kreatywnego myślenia, dlatego warto zadbać o tę sferę. Jak to zrobić?

Ciekawi ludzie, podróże i poszerzanie horyzontów

Kreatywność można rozwijać dzięki ciekawym rozmowom z innymi ludźmi. Właśnie dlatego warto być otwartym i komunikatywnym. To dotyczy nie tylko znajomych z pracy, ale także mieszkańców innych miast czy krajów. Warto zwiedzać różne zakątki Polski i wyjeżdżać za granicę. Podczas podróży poznajemy siebie, innych, lokalną kuchnię czy kulturę. Każdy mały gest rozwija w nas kreatywność.

Warto nie zamykać się na nowe miejsca, tylko próbować nowych rzeczy i eksperymentować. Podczas podróży warto robić notatki, kiedy wpadnie jakaś wyjątkowa myśl do głowy. Nie powinno zabraknąć też zdjęć, które będą przywoływać piękne wspomnienia.

Porządek czy chaos?

Dla jednych kreatywne myślenie i rozwijanie swoich umiejętności jest możliwe tylko wtedy, kiedy na biurku czy w otaczającej przestrzeni jest ład i porządek. I nie ma w tym nic dziwnego. Czasem jednak osoby o kreatywnej duszy muszą mieć wokół siebie chaos, który często nazywają artystycznym nieładem. Poznaj siebie i swoje potrzeby, sprawdź, w jakiej przestrzeni najlepiej Ci się myśli i pracuje. Zadbaj o estetykę wnętrza, przygotuj niezbędne materiały i nie zapomnij o roślinach. Te sprzyjają kreatywności.

Czas dla siebie i swoich myśli

Czasem nawet podczas sprzątania czy kąpieli, wpada do głowy jakaś kreatywna myśl. Warto też poświęcić dziennie kilkanaście minut dla siebie – samotny spacer do lasu, czytanie książki czy oderwanie się od telewizji i smartfona.

Urządzaj burzę mózgów, samodzielnie za pomocą np. mapy myśli albo wraz ze znajomymi. Ludzie to niesamowita inspiracja do działania.

Podczas kreatywnego myślenia warto pobudzać swoje zmysły. Wszystko zależy od tego, co najbardziej lubisz – może to być muzyka, kąpiel w pianie albo zapalenie świeczek. Pamiętaj też o regularnej aktywności fizycznej oraz zdrowym odżywianiu. Potrzebujesz wsparcia finansowego? Pożyczka bez bik to pieniądze, które trafią prosto na Twoje konto i możesz je wydać na dowolny cel.

Rutyna? Lepiej postawić na kreatywny czas

Rutyna nie sprzyja kreatywności. Utarte schematy, nawet takie jak codzienna droga do pracy, może być nużąca. Warto działać spontanicznie i czasem pokusić się o zmianę planów.

Jeśli od lat czytasz wyłącznie książki jednego gatunku, postaw na coś innego. Rozwijaj swoje umiejętności i spontanicznie zapisz się na kurs hiszpańskiego. Rób to, co sprawia Ci przyjemność! A jeśli potrzebujesz do tego dodatkowego wsparcia finansowego, pożyczka bez bik na pewno Ci pomoże.

Redakcja white-tree.pl