Przygotuj się do wakacji z psem!

Sezon urlopowy trwa w pełni!
Niektórzy bez zastanowienia mogą wsiąść w auto lub samolot i jechać w siną dal! Inni, zwłaszcza ci, którzy mają swoje ukochane pupile muszą przemyśleć dokładnie swoje wakacje, tak aby pies nie został na długo sam bez opieki.

Co zrobić z psem, gdy jedzie się na wakacje?
Jest wiele sposobów, które pomogą rozwiązać ten problem. W obecnych czasach powstaje coraz więcej hoteli dla psów, które można wynająć i pozostawić psa pod fachową, wykwalifikowaną opieką. Innym rozwiązaniem, choć niektórzy nie mają tej możliwości, można poprosić o wsparcie najbliższą rodziną, którzy być może zgodzą się zaopiekować zwierzakiem na czas naszego urlopu.

Dla niektórych osób psychicznie te rozwiązania są nie do przyjęcia. Puchate czworonogi dla większości z nas są członkami rodziny, zatem ciężko jest się z nimi rozstać na dłuższy czas. Znosi to źle zarówno zwierzę, jak i właściciel. Wakacje bez niego są zatem absolutnie nie do przyjęcia. Warto w takim przypadku rozważyć wakacje z psem na tyle, na ile jest to możliwe. Odpowiednie rozplanowanie wyjazdu może zdziałać cuda!

Należy zacząć od tego, że nie każdy pies nadaje się na wyjazd. Niekiedy psy bardzo się tym stresują (transportem, nowym otoczeniem), nie lubią zmieniać swojego otoczenia lub potrzebują być pod stałym okiem weterynarza (choroby przewlekłe, itd.). Dlatego najpierw należy dobrze przemyśleć czy pies sobie poradzi na wakacjach. To każdy właściciel powinien ocenić indywidualnie.

Jak przygotować się do wakacyjnego wyjazdu z psem?

Przede wszystkim znaleźć ośrodek, który będzie akceptował obecność zwierząt. To bardzo ważne, aby zarówno właściciel obiektu, jak i właściciel czworonoga czuli wewnętrzny spokój i pełną akceptację obecności psa w ośrodku. Pensjonaty i hotele często praktykują dodatkową opłatę za „wakacje z psem”, gdzie za obecność pieska pobierana jest dodatkowa opłata, jak za gościa.

Planując wyjazd, należy przygotować odpowiedni plan żywienia naszego pupila i zaopatrzyć się w jego ulubione jedzenie jeszcze przed wyjazdem. Warto wziąć ze sobą trochę smakołyków i przede wszystkim zabawki (jeśli pies to lubi)

Dla pieska należy wziąć ze sobą obowiązkowo miski, smycz z obróżką lub szelkami, kaganiec (na wszelki wypadek, w zależności od charakteru psa) oraz legowisko, na którym będzie mógł odpoczywać. To właśnie legowisko będzie dla niego miejscem, w którym na chwilę będzie mógł zapomnieć o stresie związanym z wyjazdem i poczuć się przez pewien czas jak w domu.

W wielu sklepach dostępne są także dodatkowe gadżety dla psów, jak woreczki na odchody, czy specjalne butelki z miską na wodę do pojenia psa. Rzeczy te z pewnością przydadzą się podczas wycieczek.

Wakacje z psem nie muszą być straszne! Przygotuj się odpowiednio do wyjazdu i ciesz się urlopem wspólnie z całą rodziną i czworonożnym przyjacielem!

Przeczytaj więcej na ostre-ciecie.pl

Redakcja white-tree.pl