Wysoki wazon: modna dekoracja do domu. Co wybrać?

Szukasz pomysłu na stylową dekorację swojego salonu lub sypialni? Wybierz wysoki wazon! Sprawdź, jak dobrać najlepszy wazon do wnętrza i co można w nim umieścić, by stworzyć przyciągającą wzrok kompozycję.

Wysokie wazony – materiały

Do produkcji wysokich wazonów stosowane są różne materiały, co również wpływa na wygląd tych dekoracji oraz na ich dopasowanie do różnych stylów aranżacji.

W sklepach dostępne są wysokie wazony:
– szklane,
– porcelanowe,
– kamionkowe,
– metalowe,
– plastikowe.

Jaki wysoki wazon wybrać?

W sprzedaży czeka szeroka gama wazonów o różnych wysokościach. Wazony na stół to modele mające najczęściej od 30 cm wysokości, natomiast te do umieszczenia na podłodze sięgają od około 50 cm do nawet powyżej 100 cm.

Aby wysoki wazon pasował do wnętrza, warto dopasować go do jego stylu. Najbardziej uniwersalnym zakupem jest wysoki wazon szklany, który został wykonany ze szkła przezroczystego. Ten o smukłym wyglądzie świetnie wpisze się w aranżacje klastyczne i nowoczesne. Bardzo popularne są wysokie wazony w kształcie prostej tuby, które pasują do wielu dodatków.

Do wnętrz w stylu naturalnym, na przykład skandynawskim, boho, doskonale pasują wazony ceramiczne, na przykład kamionkowe, porcelanowe przypominające swoim kształtem wazy. Bardzo popularne są modele w stonowanych kolorach, na przykład białym, beżowym, szarym, czarnym.

Nowoczesne aranżacje będą z kolei kapitalnie wyglądały z wazonami z metalu oraz z tworzywa, na przykład w kolorze czarnym, białym, szarym lub srebrnym. Modele chromowane, tłoczone będą gustownie prezentowały się również w aranżacjach w stylu glamour.

Co umieścić w wysokim wazonie?

Wysoki wazon nadaje się do prezentacji różnych kompozycji florystycznych, między innymi pięknych bukietów i suszonych kwiatów.

W wysokim wazonie można umieścić dekoracje, jak:
– bukiety kwiatów,
– pojedyncze kwiaty, na przykład długie róże,
– gałązki drzew,
– suszone gałązki wierzby – dostępne w wielu kolorach,
– trawa pampasowa,
– liście palmy,
– pałki tataraku.

Dekoracje można dopasować do wielu aranżacji, aby wyglądały spójnie i stylowo, na przykład do romantycznego salonu wybrać długie róże, a do sypialni w stylu boho modną teraz trawę pampasową, która ma duże, rozłożyste, puszyste wiechy.

Wysoki wazon – gdzie kupić?

Obecnie dekoracje jak wysoki wazon można zakupić w wielu sklepach, w tym także online. Na klientów czeka szeroka gama stylowych modeli, które można dostosować indywidualnie do aranżacji wnętrz.

Ceny wysokich wazonów na stoły rozpoczynają się już od około 19 złotych, natomiast wazonów podłogowych od około 60 złotych.

Redakcja white-tree.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.