Wykrywanie przecieków wody w biurze

Przeciek wody w biurze może prowadzić do powstania szkód dla budynku jak i dla samych pracowników. Naprawa powstałych szkód prowadzi do koniecznej ewakuacji pracowników, przestojów w pracy i chaosu. Im dłużej zwlekamy z wykrywaniem i eliminacją usterki przecieków wody, tym szkody będą większe a naprawy będą trwały dłużej. Długotrwały wyciek wody powoduje uszkodzenia ścian, podłóg i sufitów, a im dłużej jest niezlokalizowany, tym większe są zniszczenia. Pleśń i wilgoć, które powstają na skutek przecieków wody, mają również negatywny wpływ na zdrowie osób przebywających w budynku. Mogą powodować kaszel, świszczący oddech, przeziębienia, duszności i inne problemy z oddychaniem. Dlatego wykrywanie przecieków wody w biurze, czyli miejscu, gdzie codziennie spotyka się dużo osób, jest bardzo ważne.

Wyciek wody pod posadzką biurową

Jak znaleźć pękniętą rurę w podłodze? Wyciek wody pod posadzką nie jest łatwy do zlokalizowania i niejednokrotnie w przeszłości wiązał się z kuciem w podłogę niejako “na oślep”. Dlatego obecnie wykrycie wycieku wody w tym miejscu jest połączone z wieloma obawami. Niekoniecznie jednak musi tak być. Aktualnie, z pomocą odpowiednich fachowców zaopatrzonych w specjalistyczny sprzęt, wykrycie wycieku może być całkowicie bezinwazyjne dla podłogi, a przy tym bardzo precyzyjne! Dzięki temu wiąże się to z dużo mniejszymi zniszczeniami i kuciem tylko tam, gdzie jest to naprawdę niezbędne. Takie rozwiązanie wpłynie też na czas naprawy – znacznie go skróci, dzięki czemu pracownicy będą mogli wrócić szybciej do biura.

Przeciek wody w garażu podziemnym w firmie

Garaże budowane pod ziemią są bardziej narażona na wilgoć z gruntu i zalania. Wyciek wody może doprowadzić do uszkodzeń w konstrukcji, co z kolei robi się niebezpieczne w dalszym użytkowaniu. W trosce o dobro pracowników powinno się zlokalizować przeciek wody jak najszybciej. Szybkie wykrycie wycieków pozwoli zminimalizować szkody, naprawić nieszczelności i dalej cieszyć się garażem podziemnym w firmie.

Przeciekający balkon lub taras w firmie

Woda, która ścieka z balkonu lub tarasu, może spowodować szkody w elewacji budynku. Niekiedy taki taras jest zlokalizowany nad garażem, a przeciek oddziałuje na garaż niszcząc też jego ściany. Dlatego jednym z elementów konserwacji są regularne przeglądy garażu. W przypadku gdy okaże się, że woda przecieka z jakiegoś miejsca na tarasie lub balkonie firmowym, należy niezwłocznie ją zlokalizować i przystąpić do naprawy nieszczelności, żeby uniknąć poważniejszych skutków w przyszłości.

Wykrywanie wycieków wody w firmie

Przecieki wody w firmie niestety się zdarzają, a to prowadzi do powstania pleśni, uszkodzenia konstrukcji i innych niechcianych skutków. Niektóre wycieki da się zlokalizować na własną rękę, ale nie wszystkie. Żeby mieć pewność, że przeciek został zlokalizowany poprawnie, i żeby zlokalizować go bezinwazyjnie dla konstrukcji – skorzystaj z pomocy specjalistów.

Redakcja white-tree.pl