Dobry przedsiębiorca

Wielu z nas mając dość zwykłego szarego życia na etacie marzy, by zostać przedsiębiorcami. Własna firma kusi dużymi zyskami, wyższą pozycją społeczną i spełnieniem zawodowym, a także możliwością zbudowana dużego majątku. Wiele osób jednak zastanawia się jakie są cechy dobrego przedsiębiorcy, które pomagają odnieść sukces na rynku. W tym artykule te cechy zostaną nakreślone i wskazane. Jeśli chcesz dowiedzieć się na temat cech idealnego przedsiębiorcy, a być może szukasz ich u siebie ten artykuł jest dla Ciebie.

Jaki powinien być dobry przedsiębiorca?

Zajrzyjmy do tego co mówią ludzie odnoszący w życiu duże sukcesy. Michael Jordan powiedział kiedyś, że opanowanie podstaw i sukcesy w małych rzeczach stają się kluczem do wielkich osiągnięć. Ta mądra myśl wielkiego mistrza i sportowej legendy Stanów Zjednoczonych nakreśla nam szlak, jakim podążać powinien każdy początkujący przedsiębiorca. Przede wszystkim podstawy! Każdy człowiek chcący odnieść sukces w biznesie musi wykształcić w sobie system podstawowych cech. Przede wszystkim musi się w nich znaleźć odpowiedzialność i konsekwencja w podejmowaniu decyzji. Jeśli bowiem założysz firmę i zainwestujesz kapitał w jeden konkretny projekt a potem będziesz otwierać kolejne nie skupiając się na najważniejszym najpewniej nie wyjdzie żaden. Ważne więc aby być odpowiedzialnym za swoje decyzje i konsekwentnie o nie walczyć także umieć ich bronić a nie ulegać innym, którzy bezpodstawnie krytykują. Po drugie ważną podstawową cechą jest systematyczność i punktualność.

Przedsiębiorca, który nie dotrzymuje terminów kontraktów, jest niesłowny, nie dokonuje przelewów na czas jest traktowany jako niepoważny. Nikt więc nie chce robić interesów z taką osobą co powoduje alienację w środowisku biznesowym. Również objawia się to w spotkaniach biznesowych, gdy jakiś przedsiębiorca się na nie notorycznie spóźnia z błahych przyczyn, nikt takiej osoby nie weźmie poważnie. Trzecią podstawową cechą dobrego przedsiębiorcy jest kreatywność. Pojęcie dziś nadużywane mimo wszystko jest ważne. Cóż po kapitale inwestycyjnym, cóż po zmyśle do oszczędzania i operowania pieniędzmi, cóż nawet po umiejętnym podejściu do klienta, kiedy nie wie się co robić i jaki produkt wprowadzić na rynek. Kreatywność i posiadanie skonkretyzowanego pomysłu na siebie jest podstawą udanego biznesu a więc i cechą dobrego przedsiębiorcy. Z tą cechą w parze idzie też wola walki o swój pomysł i jego wdrożenie.

Czy każdy może założyć własną firmę?

Jeśli masz dobry pomysł i dużo samozaparcia wewnętrznego, możesz nawet stworzyć biznes z niewielką sumą oszczędności i bez zaplecza. Udowadniają to historię firm takich jak Microsoft oraz Apple. Założyciel Microsoftu, Bill Gates zaczynał w garażu, bez pieniędzy, struktur i wedle wielu bez szansy na sukces. Jego pomysł był jednak tak dobry, że szybko pokonał konkurencję i odniósł sukces na rynku nie tylko rodzimym ale też globalnym. Jak więc widać silna wola i dobry pomysł umieją zdziałać cuda. Ostatnią ważną rzeczą z kategorii cechy dobrego przedsiębiorcy jest posiadanie marzeń. Każdy przedsiębiorca musi mieć marzenia i snuć plany, a potem wytrwale je realizować.

Redakcja white-tree.pl