Zalety parownicy do ubrań

Prasowanie ubrań u wielu z nas wywołuje skrajne emocje, są osoby, które uwielbiają prasować i takie, które nienawidzą tej czynności. Tych drugich nic poza nienagannym wyglądem nie motywuje do prasowania, są też tacy, którzy w ogóle nie używają żelazka. Rozwiązaniem problemu jest parownica do ubrań.

Sposób na przyjemne i łatwe prasowanie może nie do końca przekona najbardziej zagorzałych przeciwników tradycyjnego żelazka, ale naprawdę warto sięgnąć po steamer, tym bardziej, że zalet używania parownicy jest o wiele więcej niż nam się wydaje. Główną zaletą jest wygoda użytkowania, nie trzeba rozkładać deski do prasownia, można prasować w pionie i poziomo, wystarczy wieszak, kilka ruchów ręką i koszula czy spodnie są wygładzone w dodatku bez obaw, że przypalimy i zniszczymy ubranie.


W zależności od potrzeb można zaopatrzyć się w bezprzewodową parownicę do ubrań z mniejszą pojemnością pojemnika na wodę, lub przewodową z większym- wszystko zależy od tego jak często i jak dużo prasujemy. Bezprzewodową, mniejszych rozmiarów parownicę możemy zabrać ze sobą w podróż służbową lub na wakacje, większa posłuży do wyprasowania ubrań, pościeli, zasłon i firan w domu.
Ale usuwanie zagnieceń z naszych ubrań to nie jedyne zastosowanie parownic.

Inne zastosowania parownic do ubrań

Poza typową funkcją likwidowania zagnieceń na ubraniach, parownicę możemy wykorzystać do odświeżania odzieży, np płaszcza, który wisiał w szafie przez całe lato, do czyszczenia i odświeżenia tapicerki mebli domowych czy w aucie. Gorąca para świetnie sprawdzi się w walce z roztoczami w materacach, pościeli, dywanach, zasłonach oraz wszędzie tam gdzie się gromadzą. Za pomocą parownicy zdezynfekujemy zabawki naszych dzieci a także różnego rodzaju sprzęt.
Parą możemy ułatwić sobie sprzątanie i czyszczenie np. płytek czy podłóg, mebli, butów itp. Zastosowań ma naprawdę wiele, a przy tym nie musimy korzystać z żadnych środków chemicznych.

Jak działa parownica?


Działanie i użytkowanie parownicy do ubrań jest bardzo proste.
Każda parownica posiada zbiornik na wodę, po jego napełnieniu do wskazanego poziomu podłączamy urządzenie do prądu i czekamy,aż woda nagrzeje się do odpowiedniej temperatury, zazwyczaj sygnalizuje to lampka kontrolna. Kiedy woda jest nagrzana na tyle, by wytworzyło się odpowiednie ciśnienie następuje wyrzut pary pod ciśnieniem, dzięki temu bez problemu możemy wygładzić odzież, oczywiście całkowicie jesteśmy w stanie kontrolować ten proces i mamy wpływ na to dzięki regulacji.
Czas nagrzewania jest uzależniony od pojemności zbiornika i mocy urządzenia, dlatego przed zakupem istotne jest dokładne przemyślenie jak często i do czego będzie nam służyło to urządzenie.


O ile urządzenia bezprzewodowego możemy używać w każdych warunkach, to przewodowe nieco ograniczają swobodę ruchów przy pracy, na szczęście większość producentów wyposaża swoje produkty w długie, wygodne w użyciu przewody, więc bez problemu sobie z tym poradzimy.
Z parownicą do ubrań nie takie przeszkody zdołamy pokonać.

Redakcja white-tree.pl